Logo - Villa Viktoria
Logo - Villa Viktoria - pokoje i apartamenty nad morzem
burger icon - Villa Viktoria - pokoje i apartamenty nad morzem
ZAREZERWUJ JUŻ DZIŚ APARTAMENT NAD MORZEM

OKOLICA

Wyspa sobieszewska

Wyspa Sobieszewska – trzecia pod względem wielkości wyspa polskiego pobrzeża Bałtyku, tuż po Wolin i Uznam. Od północy oblewają ją wody Zatoki Gdańskiej, od południa Martwa Wisła, od wschodu Przekop Wisły, a od zachodu Wisła Śmiała. Posiada status wyspy ekologicznej, co więcej – została uznana Obszarem Chronionego Krajobrazu. My mieszkamy tu na co dzień i nie dziwią nas te tytuły – to miejsce wyjątkowe pod względem natury, a także braku komercji, która tak silnie wdziera się na polskie Wybrzeże.

PLAŻE

Wyspa to przede wszystkim plaże – bez wątpliwości czekają na Was tutaj najpiękniejsze plaże Gdańska. Szerokie, z miękkim, białym piaskiem i – co cieszy ogromnie naszych Gości – przez większość czasu niemal puste. Tutaj nie trzeba się ścigać w biegu po skrawek wolnego miejsca. Można rozkoszować się niespiesznym spacerem przez las, a potem kontynuować brzegiem morza albo rozłożyć ulubiony koc i podziwiać niebo, słuchając kojącego szumu fal. Gwarantujemy, że biegające w odległości kilku centymetrów od Waszej głowy stopy nie będą Wam sypać piasku w oczy, a sprzedawcy kukurydzy i waty cukrowej nie wybudzą Was z drzemki pod książką.

Wyspa Sobieszewska to 11 kilometrów wybrzeża, przepięknych plaż osłoniętych pasem wydm i lasu sosnowego. To doświadczenie zgoła różne od zgiełku nadmorskich kurortów. Tutaj ciągle jeszcze można odczuć symbiozę z przyrodą. Polecamy spróbować i ostrzegamy, że to miejsce uzależnia…

Las

Miłośnikom spacerów nie zabraknie przestrzeni. Przez całą długość Wyspy ciągnie się las, który oddziela morze od reszty jej powierzchni. Ten pas lasu ma szerokość prawie kilometra. Znajdziecie w nim oznaczone ścieżki do biegania, nordic walking, a nawet narciarstwa biegowego. Bieganie lasem wzdłuż morza, kiedy słyszy się jego szum, oczy cieszy zieleń, a nos rozpieszcza się zapachem igliwia to bezcenne doświadczenie. Regularnie sami sprawdzamy – nie nudzi się ani trochę, a endorfiny budzą się za każdym razem. Jako nagroda za wysiłek cudownie sprawdza się chwila relaksu na plaży. Jeśli pobiegniecie rano, jest duża szansa, że to doświadczenie będzie tylko Wasze.

BURSZTYN

Ciężko w to uwierzyć, dopóki nie sprawdzi się samemu, ale… na plażach Wyspy Sobieszewskiej naprawdę są bursztyny! To właśnie tutaj ma początek polskie „Bursztynowe Wybrzeże”, które rozciąga się dalej przez plaże Mierzei Wiślanej, aż do Krynicy Morskiej. Bursztyny najłatwiej znaleźć po sztormowych nocach, ale uważnym spacerowiczom uda się trafić na malutkie okazy nawet wtedy, gdy możemy cieszyć się łagodną pogodą. Kiedy mówimy o tym naszym Gościom, najczęściej nam nie dowierzają. A potem przychodzą pochwalić się zbiorami ☺ Ogromnie miło jest widzieć ich dumę i ekscytację z tych bursztynowych zdobyczy. To najpiękniejsza pamiątka znad morza, jaką można sobie wyobrazić.

REZERWATY PRZYRODY

Na Wyspie Sobieszewskiej czekają na Was dwa rezerwaty przyrody – Mewia Łacha i Ptasi Raj.
Od Mewiej Łachy dzieli Was dystans spaceru z Domu na Wyspie. Szlak zaczyna się przy małej rybackiej przystani. Warto zatrzymać się na chwilę – może uda się Wam trafić na rybaków, którzy właśnie wrócili z łowów? Rezerwat zajmuje 19 ha i jest domem niezliczonej liczby ptaków. Na piaszczystych łachach można wypatrzyć stada mew, liczne gatunki innych, również bardzo rzadkich ptaków, a także foki! Rezerwat Mewia Łacha to prawdziwy cud natury. Warto zajrzeć do niego przede wszystkim poza sezonem letnim, kiedy jest niemal zupełnie pusty i obłędnie malowniczy.

Ptasi Raj to rezerwat po drugiej stronie Wyspy. W jego skład wchodzą dwa przymorskie jeziora (Karaś i Ptasi Raj). Największą atrakcję stanowi tutaj XIX-wieczna kamienna grobla, która oddziela większe jezioro od Wisły Śmiałej. Ptasi Raj to dom ponad 320 gatunków roślin i 200 gatunków ptaków. Spacer po rezerwacie można zaplanować rekomendowaną na znakach informacyjnych trasą – to około 2-godzinna wyprawa w cudowną przyrodę.

AKTYWNOŚCI

Z zasady nic Wam nie narzucamy. Każdy sam wie najlepiej, czego mu w danym momencie potrzeba. Jak my korzystamy z mieszkania na Wyspie? Biegamy w lesie, jeździmy rowerami (przez całą Wyspę biegnie nowy szlak rowerowy, którym można dojechać aż do Gdańska lub przeprawić się promem na Mierzeję Wiślaną i kontynuować leśną ścieżką rowerową aż do Krynicy Morskiej), dużo spacerujemy. Codziennie podziwiamy zachody słońca, które są tutaj po prostu epickie. Czytamy książki w ogrodzie, nie jest nam też obca joga czy medytacja. To cudowne miejsce na wszystko. Na cokolwiek macie ochotę.

KIEDY PRZYJECHAĆ?

W każdej chwili. Nie ma lepszych i gorszych okresów. Każda pora roku jest tu piękna. Chłodne, zimowe dni odwdzięczają się tym, że szlaki i plaże są zupełnie puste, powietrze jest przesiąknięte jodem, a sztormowe dni przynoszą bursztynowe prezenty. Jesień koloruje lasy jak impresjonista o wybitnej kreatywności, spokój i harmonię wyczuwa się w powietrzu, natura zwalnia, co pozwala nam też zwolnić tempo i odpocząć. Wiosna wybucha zielenią, okoliczne pola rzepaku niezmiennie zachwycają, budzący się do życia las daje niesamowitą energię, a ptasie koncerty zastępują telewizję i radio. Lato to czas najbardziej oczywisty – idealny na hipsterską ucieczkę od miasta, obowiązków, pośpiechu. To okazja na chili w ogrodzie, drzemkę w hamaku, czy czytanie książki na tarasie. Na spacery, relaks na plaży i rowerowe wycieczki. Bez przeciskania się przez tłum wczasowiczów, w prywatności i intymności.

nasze pokoje i apartamenty

Dom na Wyspie to 9 różnych pokoi i apartamentów. Tworzyliśmy je tak, żeby poczuć, że sami chętnie spędzilibyśmy w nich dłuższą chwilę. Urzeczywistniliśmy inspiracje przywożone z podróży – tych dalszych, ale też lokalnych. Hipsterski duch Tel Awiwu, bezproblemowy klimat Tajlandii, domowa aura włoskich bed & breakfast, grecki luz czy po prostu minimalizm leśnej chaty ukrytej gdzieś na Kaszubach.

Poczujcie się jak w DOMU. To dla nas najważniejsze.

wy o nas - Villa Viktoria - pokoje i apartamenty nad morzem

WY O NAS

Wspaniałe miejsce z duszą i sercem gospodarzy. W każdym detalu widać dobrą energię. Jest tu bardzo kameralnie i rodzinnie. Mozna się tu poczuć prawie jak u siebie a na pewno swobodnie. Do tego jedzenie, które jest niesamowite. Polecam każdemu

Ewelina, marzec 2021

U Kamila i Moni byliśmy krótko – tylko na weekend, ale to wystarczyło, żeby zachwycić się ich cudownym jedzeniem, naturą na wyciągnięcie nogi, i samymi wspaniałymi gospodarzami. No właśnie, a gospodarze z nich urodzeni, ludzie o ogromnych sercach, przemili, pomocni w każdym aspekcie, tworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca. Cudownie było z nimi porozmawiać od czasu do czasu. Doskonale również rozumieją i szanują granice. Apartament był wysprzątany na błysk i miał wszystko czego potrzebowaliśmy – dużo miejsca, sprzęty, mnóstwo książek i dopracowane najmniejsze detale, dzięki którym wiadomo, że jesteście właśnie tam – w domu Viktorii. Następnym razem przyjedziemy na dłużej i z latarką UV, żeby pójść w nocy na bursztyny 🙂

Kamil, Slowhop, styczeń 2022

Bardzo przyjemne i urokliwe miejsce. Miło spędziliśmy czas i mogliśmy zabrać ze sobą psa. Właściciel Kamil sympatyczny i bezproblemowy. Do plaży jest spory kawałek, ale prowadzi do niej piękna leśna droga, więc spacer to sama przyjemność. Polecam pobyt w studio i posłuchanie playlisty! 🌊🌊

Agnieszka, sierpień 2020

Fantastyczne miejsce na wypad czy długo pobyt! Byliśmy oczarowani miejscówka oraz gospodarzami. Mili pomocni, uśmiechnięci i otwarci ludzie.
Gorąco polecamy !!!!

Przemek, sierpień 2020

Monia i Kamil są wspaniałymi Gospodarzami. Dawno nie spotkaliśmy się z taką serdecznością, gościnnością i ciepłem. Dom jest przepełniony tą energią! Lokalizacja Viktorii jest idealna do codziennych spacerów i wyciszenia – morze, las, rzeka, a kiedy naszła nas ochota na wizytę w Trójmieście, dwadzieścia kilka minut później tam byliśmy. Cudownie było rozpocząć każdy dzień spacerem nad morze i wrócić na przepyszne śniadanie i gorącą kawę przygotowane przez Gospodarzy. Czuliśmy się zaopiekowani pod każdym kątem, nie wspominając o naszym piesku, który dostał ogrom głasków i tak, jak my zostałby jeszcze na co najmniej kilka dni lub tygodni. Chcielibyśmy jak najczęściej trafiać na takich ludzi jak Monia i Kamil.

Magdalena, Slowhop, styczeń 2022

Właściciel obiektu przekazał nam list powitalny z wszelkimi wskazówkami i podpowiedziami – co, gdzie i jak daleko 🙂 co było miłym i oryginalnym zaskoczeniem. Pokój był taki jak na zdjęciu – bardzo ładny, zadbany i czysty. Jest to dobre miejsce dla osób, które przede wszystkim chcą odpocząć i oderwać się od tętniącego hałasem miasta. Okolica jest cicha i spokojna. Do plaży (która nie jest zatłoczona) można dojść w 15 minut idąc przez leśną ścieżkę. Dla osób zainteresowanych większą eksploracją miejsca polecam rezerwat przyrody przy ujściu Wisły. Jeśli będziemy planować powrót do tej części kraju to na pewno do Viktorii 🙂

Paulina, sierpień 2019

Idealne miejsce na odpoczynek i złapanie oddechu, niby tylko 30 min od centrum Gdańska, a czujesz się, jak na końcu świata. Cudowny ogród, staranny wystrój wnętrz, no i ta biblioteczka 😍 do tego przesympatyczni właściciele, którzy sprawiają, że chce się wracać w to miejsce. Ja już planuję kolejne wolne dni, żeby odetchnąć w domu na wyspie 💚

Agnieszka, sierpień 2020

Magiczne miejsce w tajemniczej części Gdańska. Prowadzone przez dwoje niesamowicie interesujących gospodarzy, którzy nie tylko wspaniale gotują, służą ciepłym słowem, ale również potrafią stworzyć ciepłą wakacyjna atmosferę nawet w połowie grudnia. Polecam całym sercem.

Dominika, Google, styczeń 2022

Fantastyczne miejsce jeśli ktoś szuka ciszy, spokoju i wyciszenia. Kameralnie, intymnie, duchowo. Apartament Gdańsk bardzo komfortowy, pięknie urządzony, jak w domu. Ogród zachęca do relaksu. Ogólnie cudowne, magiczne miejsce, czuje się że wlasisicele wkładają w nie swoje serce. Gościna u nich to ogromna przyjemność.

Monika, Google, sierpień 2021

Przyjechaliśmy do Domu na Wyspie na kilka dni, i każdy z nich zaczynał się od wspaniałego śniadanka i pysznej kawusi pitej w jadalni o niesamowicie nadmorskim klimacie. Serio, oprócz przygotowanych dodatków na kanapki, dżemików, past, hummusów, serków i serów, Kamil i Monika oferowali nam też jajka na miękko, jajecznice, gofry (!!!), naleśniki z twarożkiem, frankfuterki i inne pyszności. Wracając wieczorem z pomorskich wojaży, wchodziliśmy do swojego apartamentu Gdynia, który jeszcze bardziej utwierdzał nas w przekonaniu, że trafiliśmy w idealne miejsce na doznawanie w pełni nadmorskiego vibe’u. Otwartość i gościnność Gospodarzy to istna wisienka na torcie tego sielankowego doświadczenia! Dziękujemy bardzo za tak miłe przyjęcie!

Zuzanna, Slowhop, luty 2022

TU JESTEŚMY

Znajdźcie czas na dzień, kiedy świadomie weźmiecie
każdy oddech. Czekamy na Was nad Bałtykiem.

ul. Boguckiego 84
80-690 Gdańsk (Świbno)
Wyspa Sobieszewska

    Newsletter
    newsletter - Villa Viktoria - pokoje i apartamenty nad morzem
    Up arrow - Villa Viktoria - pokoje i apartamenty nad morzem